P1029963

Letovisko Alinda

Informace

Turistickým centrem Lerosu je Alinda ležící v zátoce přibližně 2,5 km od Agia Marini. Láká na překrásné pláže s jemným pískem, křišťálové moře, kde je spousta příležitostí k vodním sportům, lodním výletům. 

Zobrazit mapu

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 6. 9. - 17. 9. (12 dní) od 23 190 Kč 22 494 Kč
  • 17. 9. - 27. 9. (11 dní) od 22 190 Kč 21 524 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Leros, do letoviska Alinda, který leží v Egejském moři, do penzionu Marilen. Penzion Marilen s bazénem (lehátka a slunečníky) leží 500 m od pláže Alinda. Na upravené zahradě s bazénem a pool barem se nachází několik…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 6. 9. - 17. 9. (12 dní) od 23 450 Kč 22 746 Kč
  • 17. 9. - 27. 9. (11 dní) od 22 450 Kč 21 776 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Leros, do letoviska Alinda, který leží v Egejském moři, do penzionu Papafotis. Penzion Papafotis leží 50 m od pláže. O tento penzion se stará rodina majitele a opravdu si zde budete připadat jako doma. Zároveň provozují vlastní autopůjčovnu. Pokoje pro 2

Ostrov

Ostrov Leros je menší Řecký ostrov ( cca 15km dlouhý a v nejužším místě pouze 1,5 km široký) leží v jihovýchodní části Egejského moře asi 60 km od ostrova Kos a je součástí souostroví Dodekanes. Leros je hornatý, nejvyšší horou je Kleidy (320 m. n. m.), jeho pobřeží je velmi členité.

Oblíbený ostrov si dodnes zachoval svoji původní atmosféru, láká především k odpočinkové dovolené. Na ostrově najdete spoustu obchodů, restaurací, rybích taveren, cukráren s tradičními místními sladkostmi, kaváren, barů i klubů.

Historickou zajímavostí je, že ostrov byl po 2. světové válce vyhlášen vězením. Za doby vojenské diktatury zde byl velký tábor pro politické vězně. Díky tomu je méně turisticky známý a zachoval si původní ráz, což vybízí k opravdu odpočinkové dovolené, případně k pěší i cykloturistice. 

Větším letoviskem, a i přístavem je Agia Marina ležící ve svahu. Nad uličkami s bílými domy dominují pozůstatky byzantského hradu a obvodové městské hradby. Ke hradu vede silnice, kterou lemují větrné mlýny. Na toto letovisko navazuje oblast známá Crithoni.

Turistickým centrem Lerosu je Alinda ležící v zátoce přibližně 2,5 km od Agia Marini. Láká na překrásné pláže s jemným pískem, křišťálové moře, kde je spousta příležitostí k vodním sportům, lodním výletům. . Na jeho nábřeží probíhá rybí trh, kotví lodě a katamarány. V Crithoni si můžete užít šnorchlování, potápění, rybaření i vyjížďky plachetnicí. Pandeli je též populární místo na Lerosu.

Muzeum válečného materiálu je klenotem, který Vás vezme „zpět do minulosti“ od dob benátské okupace až po r. 1943. Muzeum vystavuje více než 3000 objektů: sbírku zbraní, fotografií, vojenských osobních věcí.

Sídlem historického muzea je hrad Bellenis, ze kterého je nádherný výhled na celé město. Jde o historickou věž, která byla postavena k obraně před nájezdy pirátů ve 14. století.

Některé budovy na ostrově jsou postaveny v italském stylu z dob italské okupace. Italové zde také postavili město Laki, kde jsou netypicky široké ulice. Jde o hlavní přístav ostrova v téměř uzavřeném zálivu.

Stejně jako na sousedních ostrovech je tu hojně provozováno včelařství a typický tymiánový med.

Věříme, že vás tento ostrov okouzlí stejně jako nás.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.