skiat01

Ostrov Skiathos

Informace

Smaragdový ostrov Skiathos patří mezi ostrovy Severních Sporád. I přes svou velikost (12 km dlouhý a 6 km široký) nabízí nepřeberné množství nádherných pláží, povětšinou s jemným zlatavým a bílým pískem, z nichž některé jsou ohodnoceny Modrou vlajkou EU. Je velmi oblíbeným a vyhledávaným ostrovem, výhodou pro turisti je, že má vlastní letiště. I přes jeho oblíbenost, tu ale stále najdeme spoustu nedotčených původních míst. Pobřeží je velmi členité, s různorodými zálivy a poloostrůvky. Severní část ostrova je zalesněná piniemi, terén je spíše hornatý, což ostrovu dodává atraktivní vzhled, nejvyšší hora Karafiltzanaka má vrchol v 433 m. n. m. 

Příroda ostrova nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, ostrov křižují pěšiny, které vedou k odlehlým plážím, klášterům, vrcholkům kopců s nádhernými výhledy na Egejské moře.

Na severu ostrova můžete navštívit Kastro s nedobytnou pevností, která byla ideálním místem pro ochranu obyvatel města.

Hlavní město Skiathos nabízí pestrý, rušný denní i noční život se spoustou obchůdků, taveren, barů, vináren. Díky kaskádovité výstavbě typických bílých domků lze z vrcholku pozorovat okolní krajinu. Ze Skiathosu jezdí pravidelné autobusové linky prakticky po celém ostrově, dále tu funguje i lodní taxi podél pobřeží.

Na Skiathosu jsou k vidění také krásné kostely a klášter Evagelistria – je jedním z nejvýznamnějších náboženských center na Sporádách a nejdůležitějším na Skiathu. Jeho stavba probíhala mezi lety 1794 a 1806. Během řecké revoluce sehrál tento klášter důležitou roli při poskytování přístřeší bojovníkům a uprchlíkům. V klášteře funguje malé církevní muzeum vystavující kněžské oděvy, vzácné knihy a rukopisy, kříže, byzantské ikony a další církevní předměty.

Mezi nejoblíbenější střediska patří Koukounaries, nacházející se na nejzápadnějším cípu ostrova, jen 12 km od hlavního města Skiathos.  Letovisko je oblíbené hlavně díky své nádherné pláži, která je označována, jako nejhezčí na ostrově. I přes vysokou popularitu se jedná ale o poměrně klidné místo. V borovém lese v těsné blízkosti pláže se nachází biotop laguna Strofilia, ve kterém jsou chráněny, v rámci environmentálních programů EU, různé druhy rostlin a ptáků. Dalším oblíbeným střediskem je Platanias na členitém pobřeží jižního pobřeží. Nabízí dlouhou organizovanou pláž s jemným zlatavým pískem a poměrně prudkým vstupem do vody. Na pláži je malý kostelík Agios Taxiarchis, kde se v červnu pořádá tradiční jarmark.

Oblíbená místa jsou také pláže Kanapitsa nebo Troulos – oceněná modrou vlajkou. Vysoké borovice zde poskytují dostatek stínu. Též doporučujeme návštěvu pláže Lalaria se nachází mořské jeskyně Skotini a Galazia, které stojí za prohlédnutí, jsou velmi oblíbeným turistickým cílem na ostrově i pro plavce či potápěče.

Skotini (temná) spilia je charakterizovaná nízkým a úzkým vchodem, kudy může projet loď. Je hluboká asi 20 m a je v ní opravdu tma. Galazia spilia je ve srovnání se Skotini větší a poskytuje krásnou podívanou.

Věříme, že vás Skiathos vším, co nabízí těž okouzli jako tisíce dalších turistů, kteří zde již byli.

 

 

 

Zobrazit mapu

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
  • 4. 6. - 11. 6. (8 dní) od 34 090 Kč 30 681 Kč
  • 7. 6. - 18. 6. (12 dní) od 47 990 Kč 43 191 Kč
  • 11. 6. - 18. 6. (8 dní) od 36 190 Kč 32 571 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na východ od řecké pevniny, kde leží v průzračných vodách Egejského moře několik řeckých ostrovů v souostroví Severní Sporády – Skiathos, Skopelos a Alonissos, do hotelu Elivi *****.

Pláže

Města

Zajímavé cíle

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.