skiat01

Ostrov Skiathos

Obrázky

Informace

Smaragdový ostrov Skiathos patří mezi malinké ostrovy Severních Sporád. I přes svou velikost (12 km dlouhý a 6 km široký) nabízí nepřeberné množství nádherných pláží, povětšinou s jemným zlatavým a bílým pískem, z nichž některé jsou ohodnoceny Modrou vlajkou EU. Dříve byl velmi oblíbeným a vyhledávaným ostrovem, proto má také vlastní letiště. I přes jeho oblíbenost tu ale stále najdeme spoustu nedotčených původních míst.

Pobřeží je velmi členité, s různorodými zálivy a poloostrůvky. Severní část ostrova je zalesněná piniemi, terén je spíše hornatý, což ostrovu dodává atraktivní vzhled, nejvyšší hora Karafiltzanaka s vrcholem v 433 m. n. m. Na ostrově jsou samozřejmě k vidění také typické vinohrady a olivové háje.

Na severu ostrova můžete navštívit město Kastro s nedobytnou pevností. Na Skiathosu jsou k vidění také krásné kostely a klášter Evagelistria. 

Mezi nejoblíbenější střediska patří Koukounaries, nacházející se na nejzápadnějším cípu ostrova, jen 12 km od hlavního města Skiathos.  Letovisko je oblíbené hlavně díky své nádherné pláži, která je označována, jako nejhezčí na ostrově, nabízítaké zalesněný poloostrov a vyhlášenou lagunu. I přes vysokou popularitu se jedná ale o poměrně klidné místo vhodné pro klienty vyhledávající klidnější dovolenou. 

Dalším oblíbeným střediskem je Platanias na členitém pobřeží jižního pobřeží. Nabízí dlouhou pláž s jemným zlatavým pískem a poměrně prudkým vstupem do vody.

Oblíbená místa pro opravdu klidnou dovolenou jsou Kanapitsa nebo Troulos.

Hlavní město Skiathos nabízí pestrý, rušný denní i noční život se spoustou obchůdků, taveren, barů, vináren. Díky kaskádovité výstavbě typických bílých domků lze z vrcholku pozorovat okolní krajinu. Ze skiathosu jezdí pravidelné autobusové linky prakticky po celém ostrově, dále tu funguje i lodní taxi podél pobřeží.

Videa

Pláže

Města

Zajímavé cíle

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.