P1027477

Ostrov Astypalea

Informace

Nejzápadnější ostrov Dodekanés Astypalea je přezdívaný „motýlí“ pro jeho tvar – dva malé ostrůvky spojené kouskem země. Svým vzhledem i architektonicky připomíná spíše Kyklády – vyprahlá krajina, bílé domky a kapličky po celém ostrově.

Ostrov je hornatý, nejvyšší hora Vardia 482 m. n. m., najdeme zde i jeskyně Negros a Draka, podél pobřeží je mnoho chráněných zátok.

Cestovní ruch se zde začal rozvíjet teprve v posledních letech, přesto je Astypalea vhodným místem pro klidnou odpočinkovou dovolenou. Najdeme zde jak organizované pláže u ubytování, tak odlehlé i opuštěné „nuda“ pláže. 

Nad hlavním městem Chora se tyčí typický benátský hrad Querini, který byl postaven jako úkryt proti pirátům a nepřátelům v roce 1204. V roce 1310 byl hrad značně opraven a zrenovován. Ve zdech hradu jsou zabudovány pamětní kamenné desky s rodinným znakem panovníků. Z hradu je fantastický výhled na Choru. Je obklopený malými kostely, větrnými mlýny a klášterem Panagia Portaitissa.

Kostel Panagia Portaitissa stojí pod hradem v Choře a je považován za jeden z nejkrásnějších na Dodekanéských ostrovech. Byl postaven v 18. století.

Architektura ostrova byla zachována v původním rázu, což z Astypaley dělá velmi atraktivní místo pro dovolenou.  Mezi tradiční produkty patří šlehaný feta sýr kopanitsi, sýr namáčený v olivovém oleji, místní jogurt, mořské plody a ryby.

Jeskyně Drakos je krásná přírodní zajímavost, nachází se blízko rybářské vesnice Vathi, odkud lze k jeskyním dojet také lodí. Jeskyni zdobí stalaktity a stalagmity různých barev – dle obsahu minerálů a vápníku. Byla spojována s loupeživými piráty, protože se lidé domnívali, že zde piráti ukrývali své poklady.

Vzhledem k „velikosti“ ostrova se veškerý život odehrává v Choře a v přístavu pod Chorou (Pera Gialos), dále zde jsou menší letoviska Livadi a Analipsi (Maltezana bay).

Pláží je zde opravdu velké množství. Vybrali jsme pro Vás 30 pláží, které máme na těchto webových stránkách, včetně jejich GPS pozic. 

Nás tento ostrov naprosto okouzlil svojí jedinečnou atmosférou a klidem.

 

Zobrazit mapu

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
  • 27. 7. - 7. 8. (12 dní) od 41 990 Kč 40 730 Kč
  • 17. 8. - 28. 8. (12 dní) od 41 990 Kč 40 730 Kč
  • 28. 8. - 7. 9. (11 dní) od 37 990 Kč 36 850 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Astypalea, který leží v Egejském moři, do hotelu  Kalderimi ****. Hotel Kalderimi ****  má velice výhodnou polohu a to kousek od pláže (250m) a letoviska Livadi, ale hlavně opravdu kousek (500m) od Chory. Celý komplex se skládá z mnoha &bdquo…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Astypalea, který leží v Egejském moři, do hotelu Kilindra Boutique **** Poloha 4hvězdičkové butik ubytování Studios Kilindra se může pochlubit skvělým umístěním ve svahu kaldery, skýtajícím úchvatné výhledy na Egejské moře…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Astypalea, do letoviska Analipsi, který leží v Egejském moři, do hotelu Maltezana Beach ***+ Hotel Maltezana Beach ***+ se nachází v letovisku Analipsi, v podstatě přímo na pláži. Hotel ležící v upravené zahradě se skládá z centrální budovy …
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
  • 27. 7. - 7. 8. (12 dní) od 24 990 Kč 24 240 Kč
  • 7. 8. - 17. 8. (11 dní) od 23 990 Kč 23 270 Kč
  • 17. 8. - 28. 8. (12 dní) od 24 990 Kč 24 240 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Astypalea, do letoviska Analipsi, který leží v Egejském moři, do penzionu  Porto Analipsi. Penzion Porto Analipsi leží 50 m od pláže, výhoda tohoto penzionu je jeho poloha v podstatě na pláží a kousek do „centra“  Analipsi, kde…

Pláže

Letoviska

Města

Zajímavé cíle

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.