golsand3

Hotel Golden Sand

 • Termín 25. 6. 2024 - 5. 7. 2024
 • Délka: 11 dní / 10 nocí
 • Pokoj
 • 1. a 2. osoba: 26 990 Kč
  22 980 Kč

Termíny

Golden Sand
Termín 4. 6. - 14. 6. 14. 6. - 25. 6. 25. 6. - 5. 7. 5. 7. - 16. 7. 16. 7. - 26. 7. 26. 7. - 6. 8. 6. 8. - 16. 8. 16. 8. - 27. 8. 27. 8. - 6. 9. 6. 9. - 17. 9.
Počet dní/nocí 11/10 12/11 11/10 12/11 11/10 12/11 11/10 12/11 11/10 12/11
Objednat termín Vyprodáno Vyprodáno Objednat termín Vyprodáno Objednat termín Objednat termín Objednat termín Objednat termín Objednat termín Objednat termín
Pokoj
Sleva LM 10% 14% 12% 10% 10% 10%
1. a 2. osoba 24 990 Kč 25 990 Kč 26 990 Kč
22 980 Kč
28 990 Kč 26 990 Kč
24 291 Kč
28 990 Kč
24 931 Kč
26 990 Kč
23 751 Kč
28 990 Kč
26 091 Kč
26 990 Kč
24 291 Kč
24 990 Kč
22 491 Kč

V ceníku výše jsou uvedeny katalogové ceny za 1. a 2. osobu před slevou (škrtnuté). V řádku pod katalogovou cenou naleznete aktuální cenu pro 1. a 2. osobu.  Ceny za 3.-5. osobu zobrazují řádky níže (vždy podle věku cestujícího a typu ubytování).

Cena všech zájezdů zahrnuje: leteckou přepravu, letištní a bezpečnostní taxy, transfery v Řecku, autobusovou přepravu (týká se kombinovaných zájezdů), ubytování, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona 159/1999 Sb. 

Transfery na/z letiště zdarma při zakoupení zájezdu do 31.03. 2024, více info zde.  Garance transferu z naší strany je 100% ve všech termínech a v případě volné kapacity. Parkování u letiště za výhodnou cenu při zakoupení zájezdu do 31.01. 2024 pro klienty, kteří nemají možnost využít transfer na letiště (bydlí dále než 30km od některého z našich nástupních míst)Taxi na letiště za výhodnou cenu při zakoupení zájezdu do 31.01. 2024 pro klienty kteří bydlí na území města Prahy. Více info zde  .

Informace

Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Chios,  do hotelu Golden Sand.

Hotel Golden Sand***+ leží přímo u písčité pláže v oblíbeném letovisku Karfas. Poloha hotelu je skvělou volbou pro rodiny s malými dětmi díky pozvolnému vstupu do moře. Hotel se nachází se v rozlehlé zahradě s bazénem (lehátka u bazénu zdarma). Hosté si mohou vychutnat drink v baru u bazénu nebo v krytém café-baru, který nabízí panoramatický výhled na moře. V restauraci Golden Sand si můžete vychutnat bohatou snídani formou bufetu, večeři a la carte s místními a středomořskými chutěmi a širokou nabídku řeckých vín.

Standartní hotelové pokoje pro 2-4 osoby jsou vybaveny sociálním zařízením, klimatizací zdarma, ledničkou, trezorem za poplatek, minibarem, telefonem, satelitní TV a fénem. Všechny pokoje mají balkon/terasu s výhledem na moře. V každém pokoji najdete unikátní nástěnnou malbu. K dispozici je také prádelna, pokojová služba a připojení k internetu. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu.

Možnost dokoupení stravování: večeře dospělí 390Kč/noc, dítě do 12ti let 290Kč/noc.

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2024 v Řecku je pro hotely dle kategorie 1,50-10 €/noc/pokoj. Další informace najdete zde.

Vzdálenost z letiště - Karfas  7 km.

Předběžné časy letů naleznete v sekci ke stažení zde.

V termínech 23.5.-4.6./17.9.-27.9. bude let operován přes Athény.

Parametry

 • Stravování: Snídaně
 • Typ ubytování: Hotel
 • Výhled na moře: ano
 • Wifi připojení: na pokoji
 • Trezor: za poplatek
 • Možnost zapůjčení motorového člunu: ne
 • Možnost potápění s instrukturem: ano
 • Možnost zapůjčení kola/koloběžky: ano
 • Turistika: ano
 • Klimatizace: zdarma
 • Vodní sporty na pláži: ano
 • Potápění: ano
 • Pláž: písčitá
 • Vstup do moře: mělký
 • Druh dovolené: klidná
 • S bazénem: ano
 • Vzdálenost od moře: 0 m
 • Vzdálenost od pláže: 0 m
Zobrazit mapu

Ostrov

Chios  je jeden z největších ostrovů v severovýchodním Egejském moři. Svou rozlohou 842 km2  a délkou pobřeží 213 km je pátý největší ostrov v Řecku. Rozdělili bychom ho na dvě části kde jeho „severní“ část je výrazně kopcovitá a je zde nejvyšší hora Pelioneon, která dosahuje výšky  1 297 m.n.m.  Což při jízdě autem od pláží na této straně ostrova zaručuje  opravdu úžasné pohledy. Směrem k hlavnímu městu ostrova Chiosu, se mění i ráz krajiny.  Úrodná nížina Kambos poblíž hlavního města je centrem pěstování citrusů. Zdejší pomeranče, citrony i mandarinky jsou vyhlášené.  Dále na jih ostrova jsou Mastychové háje. Masticha je stuhlá pryskyřice lentišku, jejíž účinky jsou výjimečné a pomáhají například na žaludeční a trávicí problémy, ale také se přidává do různých kosmetických nebo potravinářských produktů. Využívání Mastichy sahá až do středověku. Výrobky z této „pryskyřice“  proslavili ostrov po celém světě.  Tato „jižní“ část ostrova je méně kopcovitá a je zde velké množství úžasných pláží a též mnoho dalších zajímavých míst.

Hlavní město Chios se nachází na východním pobřeží s výhledem na turecké pobřežní město Çeşme a je údajně rodištěm básníka Homéra. Dominuje mu pevnost z období Byzantské říše. Uvnitř hradeb se dochovaly zbytky měšťanských domů, lázní, turecký hřbitov a mešita, která dnes slouží jako muzeum.  Žije zde přibližně 25 000 obyvatel, což je polovička obyvatel celého ostrova. Moderní kavárny, obchody, domy a administrativní budovy jsou harmonicky propojeny se starší architekturou a vytvářejí živou a atraktivní scenérii. Mezi významné památky patří antické divadlo, socha Kanaris, bronzové pomníky neznámých vojáků a stará čtvrť. Projít se můžete také po příjemné promenádě podél pobřeží s přístavem a velkým množstvím taveren.

Ostrov zatím nepatří mezi turisticky nejvyhledávanější lokality v Řecku. Díky tomu zde i v hlavní sezóně najdete mnoho pláží a letovisek, kde budete mít naprosté soukromí a klid. V roce 2022 zde nepřistálo jediné charterové letadlo s klienty cestovní kanceláře. Díky krásné a nedotčené přírodě, menšímu cestovnímu ruchu, patří dovolená na tomto ostrově ke skutečně osvěžujícím zážitkům.

Chios není pouze o produkci mastichy, nabízí také nespočet krásných, čistých a písečných či oblázkových pláží jako například turisty oblíbenou pláž Karfas ve stejnojmenném letovisku, poblíž hlavního města, pláž Megas Limnionas, Elinta, Agia Dynami, Agia Fotini také ve stejnojmenném letovisku a další, kde jsou vhodné podmínky pro vodní sporty. Mnohé pláže obklopuje úžasná přírodní scenérie, vonící byliny a citrusové háje.

Na ostrově se nachází množství různých památek, najdete zde řadu přírodních zajímavostí a úkazů. Za návštěvu určitě stojí městečko Pyrgi  je známo  kvůli výzdobě domů. Většinou se jedná o černobílé dekorativní motivy v různých tvarech.  Další užasné místo je  Mesta, je řecká tradiční vesnice a patří do Mastic Villages, což je skupina vesnic v jižním Chiosu, kde hlavní činností je výroba mastichy. Mastichové vesnice byly přidány na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Dalším zajímavým místem je vesnice Olympi vyniká pozoruhodnou architekturou. Domy jsou stavěny tak, že vnější zdi jsou spojeny, takže každý, kdo stojí čelem k vesnici, uvidí pevnost bez viditelných otvorů, kromě jedněch dveří, které umožňují lidem dovnitř a ven z vesnice. V létě může příjemně ochladit v krápníkové jeskyni, kterou najdeme nedaleko.

 

Letovisko

KARFAS je největší letovisko na ostrově Chios, od hlavního města je vzdálené pouze 7km. Písečnou pláž Karfas s pozvolným vstupem do moře si oblíbí jak rodiny s dětmi, tak i ostatní milovníci písečných pláží.  Je zde velký výběr taveren, barů, obchodů a též půjčoven aut a motorek. Do hlavního města je velmi dobré autobusové spojení.

Recenze

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Bohdana Janková - Recenze k ubytování Golden Sand

Starší hotel, v mírném svahu, částečně bezbariérový, k moři z terasy s bazénem 15 schodů, celkem prostorné pokoje i koupelna a balkon, funkční klimatizace, která byla i v září třeba, lednice chladila slabě ale nakonec chladila, TV, fén, wifi fungovala, matrace celkem pohodlné, měli jsme pokoj s výhledem na moře - východ slunce, jako většina pokojů, výměna ručníků a vysypání košů denně, výborné kvalitní snídaně od 7:30, chybí sušák na plavky, občas byla venku na chvilku cítit elektrárna, která je za kopcem u letiště, po příjezdu jsme čekali na pokoj cca do 13:30, zavazadla nám schovali na recepci a šli jsme zatím na kafe a k moři, bazén s lehátky od 11:00-19:00, slušná hotelová písčitá pláž, s pár slunečníky a lehátky (v září zdarma) velmi mělké teplé a čisté moře, poloha dobrá, před hotelem je autobusová zastávka, blízko několik taveren a 2 obchody, půjčovny... Ostrov jako takový je bezvadný a rozmanitý, doporučuji

Marie Kučerová - Recenze k ubytování Golden Sand

Karfas je klidné letovisko nedaleko letiště, hotel Golden Sand přímo na pláži s dostatečným servisem. Moře čisté, velmi pozvolna se svažující. Písčitá pláž, která patří k hotelu, by zasluhovala lepší péči. Lehátka a slunečníky byly v době našeho pobytu zdarma. Pokoje poctivě uklízeny, výměna ručníků a osušek zbytečně rovněž každý den. Nádherný výhled na moře a do zeleně. WIFI slabý signál. Snídaně sice denně stejné, ale rozmanité, určitě si každý musel vybrat, jídlo bylo průběžně doplňováno. Využili jsme možnosti doplatit si předem večeře, ze strany hotelu vznikl bohužel jistý problém, který ovšem delegátka ihned řešila a nakonec nám byly ze strany CK vráceny obratem finance za nevyčerpané večeře a chodili jsme do taveren, které jsou v bezprostředním okolí a byli jsme maximálně spokojeni. Doporučuji půjčit si auto a projet celý ostrov, dokud ještě není plný turistů. Skvělá delegátka Eliška, která pro klienty dělá maximum. Díky CK Melissa za nádhernou dovolenou.

Ivana Žilovská - Recenze k ubytování Golden Sand

Chios - klidné a příjemné letovisko. Hotel čistý, paní pokojská se o náš pokoj vzorně starala každý den, který byl situován přímo s výhledem na moře. Snídaně přímo v hotelu se skvělým výběrem od všeho. Večeře v místních tavernách se super obsluhou (ceny dostupné, hlavní jídla od 6 - 9 eur, řecký salát 3 eura). Písčitá pláž se slunečníky zdarma a s pozvolným vstupem do moře (ocení rodiny s malými dětmi). Moře čisté, teplé s úžasným koupáním. Velké díky delegátce Elišce za spolehlivost, ochotu pomoci a příjemné vystupování. Děkujeme cestovní kanceláři za skvěle strávenou dovolenou a vřele doporučujeme.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.