Řecko, Sivota, letovisko2

Letovisko Sivota

  • Ubytování
  • Hotel Aqua Oliva Suites Detail

Informace

Sivota je malé přímořské letovisko ležící na západním pobřeží Řecka. 26km od města Igoumenitsa a 33km od známého letoviska Parga. Pláže v letovisku jsou nositelem „Modré vlajky“, přidělované pouze místům s čistými a udržovanými plážemi. Kamkoliv se zde vydáte, pokaždé najdete větší či menší pláže s nádherným výhledem na moře a okolní krajinu. V Sivotě a blízkém okolí jsme napočítali celkem 27 pláží, rozmanitost a množství pláží v tomto počtu nenajdete na podstatně větších místech či ostrovech. Příjemné koupání je i na přilehlých ostrůvcích, ke kterým se můžete vypravit zapůjčeným člunem nebo výletní lodí. Základním orientačním bodem v Sivotě je nábřeží, kde můžete u frappé v kavárně pozorovat kotvící lodě, prodej ryb, nebo se procházet a pozorovat moře či západ slunce. Nechybí zde ani půjčovna aut, skútrů a motorových člunů.  Kouzlo Sivoty je v její pohostinnosti, krásné atmosféry pevniny a okolních ostrovů, které jsou na dohled.

Neuvěřitelná je zde barva moře, velké množství pláží s nádhernými kamínky a oblázky. Krása přírody, ale i veškerá dostupnost infrastruktury, což dělá ze Sivoty příjemné místo k odpočinku. Na nezapomenutelnou atmosféru má vliv jak místní podnebí, tak i dobrosrdečnost a přátelství místních obyvatel. Jestliže si chcete odpočinout u moře (aktivně či pasivně), Sivota je dobrá volba. A věřte, že vás v letovisku příjemní Řekové uvidí rádi, protože si váží turistů a jsou právem hrdi na toto nádherné místo, které přes veškerou vybavenost zůstává i nadále příjemným malým městečkem. Sivota je šikovné výchozí místo pro jednodenní výlety za historií (Dododni, Meteora, Nekromanteion), tak i za poznáním přírodních krás Vikos (nejhlubší propast v Evropě), horské vesničky Monodendri, Kipi a klenuté kamenné horské mosty z dob Turecké nadvlády. Při výletu k bájné řece Acheron se nabízí spojení bájné historie a přírody. Zajímavý cíl je též Ioannina – hlavní město oblasti Epirus, které ma orientální ráz. Hezký celodenní výlet za koupáním můžete podniknout lodí na pláže ostrovů Paxi a Antipaxi. 

Zobrazit mapu

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: polopenze
Poloha Malý 4* boutique hotel vystavený v duchu filosofie feng šuej leží uprostřed bujné zeleně a kvetoucích keřů, na svažitém pozemku orientovaném k Jónskému moři. Jde o moderní komplex menších maximálně dvoupodlažních budov vybudovaných s citem k okolní přírodě a s využitím ušlechtilých materiálů jako je ká…

Pláže

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.