Řecko, Lefkáda, pláž Porto Katsiki7

Ostrov Lefkada

Informace

Tento ostrov, nazývaný též Lefkas, Vás ohromí svou nádhernou přírodou. Z azurového moře se zvedají strmé vápencové útesy, které jsou díky příznivému klimatu porostlé bujnou vegetací. Vápencové svahy jsou přerušovány jedinečnými písčitými i oblázkovými plážemi, které jsou omývány šumícími vlnami křišťálově modrého moře. Pláže Kathisma, Avali, Pefkoulia, Milos, Egremni a Agiofilli byste rozhodně měli vidět, protože patří k nejkrásnějším v Řecku a pláž Porto Katsiki je vyhlášena osmou nejkrásnější pláží světa.

Hornaté vnitrozemí vás upoutá svou malebností a typickým řeckým koloritem. Vesničky Lazarata, Agios Petros a Karya patří k nejmalebnějším. Naleznete zde řadu dalších zajímavostí - na severu klášter Faneromeni a středověkou pevnost Santa Mauru a na východní straně ostrova vodopády (v srpnu se může stát vzhledem k nedostatku vody, že jsou vyschlé). 50 m dlouhý plovoucí most spojuje ostrov s Akarnánií a umožní vám snadný přístup na pevninu. V obcích Athani a Dragano na západním pobřeží se obyvatelé živí výrobou včelího medu, v nížinách při pobřeží se pěstují citrusy, olivy, fíky a zelenina. Na horských svazích se celoročně pasou stáda koz a ovcí, z jejichž mléka se zde vyrábí výborný sýr FETA. Rovněž speciality z jehněčího a kůzlečího masa můžete ochutnat v některé z taveren přímo ve vnitrozemí. Jsou nepopsatelným zážitkem, který dokresluje a umocňuje celkový dojem z celého pobytu.

Hlavní město Lefkada (cca 8 000 obyvatel) je zajímavé v celkovém pohledu i s okolní scenérií. Historické centrum s pěší zónou, náměstím s úzkými uličkami nabízí obchody, kavárny, restaurace. Příjezd na Lefkadu je možný pouze po mostu, který se jednou za hodinu otočí na své ose ke břehu a umožní tak průjezd lodí. Nedaleko od tohoto mostu je středověká pevnost Santa Maura, maják, kamenná mola s pláží Ammoglossa a z druhé strany dlouhé písečné pobřeží pláže Gyra s typickými větrnými mlýny. Na okraji města je nově vybudované přístaviště plachetnic a motorových člunů.

Agios Nikitas je půvabná vesnička, která se choulí v zeleni mezi útesy na západním pobřeží ostrova. Zde na Vás dýchne kouzlo pomalu již zapomenuté romantiky, kterou podtrhuje dochovaná stará část s úzkými uličkami a s hlavní třídou, kde najdete obchůdky, kavárny ale i klasické řecké taverny. Největší předností tohoto místa je však požitek z koupání v modrozelených vodách otevřeného moře, které je lemováno jak oblázkovými tak i písčitými plážemi. Přímo v letovisku je písečná pláž (hrubší písek), která přechází na levé a pravé straně v oblázkovou pláž s malebnými zákoutími. Procházkou přes kopec je pláž Milos, na kterou se dá dojet i lodním taxi a dále pláž Pefkoulia. Tyto patří k jedněm z nejkrásnějších pláží na ostrově. Jistě pak oceníte krásu západního pobřeží při pohledu z moře. Agios Nikitas je nejvyhledávanější místo na ostrově a patří také k nejatraktivnějším místům Řecka. Pravidelné autobusové spojení umožňuje častou návštěvu hlavního města Lefkas (asi 13 km).

Letovisko Nidri se nachází ve střední části východního pobřeží, je tvořeno oblázkovými a písečnými plážemi s malebnou panoramou blízkých ostrovů a ostrůvků, z nichž nejznámější je bezesporu Onassisův Skorpios. Tyto ostrůvky a přilehlé okolí si můžete prohlédnout z pronajatých motorových člunů s motory 15 - 30 kW. Bližší informace a ceny Vám rádi sdělíme v CK. Na straně opačné, směrem do vnitrozemí, se naskýtá působivý pohled na členité pohoří sahající do výšky kolem 1000 m. Dlouhé pláže kryté vzrostlými stromy s přilehlými zahradami, lemují celé pobřeží. Nidri má velice hezké nábřeží s velkým množstvím restaurací a kaváren, ze kterých je hezký výhled na nábřeží, kde jsou ukotvené plachetnice a okolní ostrovy. Další ulice od moře je hlavní třída, kde je velké množství ochodů a je zde dětský park s kolotoči a jinými atrakcemi. Díky svému atraktivnímu okolí, pestré nabídce výletů, akcí, vodních sportů a společenské zábavy patří Nidri k velmi oblíbeným pobytovým místům ostrova. 

 

Zobrazit mapu

Videa

Ubytování

Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 23. 9. - 3. 10. (11 dní) od 19 290 Kč 17 747 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Lefkáda, který patří k Jónským ostrovům ležícím u západního pobřeží Řecka a Peloponésu, do penzionu Achilleas. Penzion Achilleas leží přímo u písčité pláže,…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: bez stravy, možnost dokoupit
 • 29. 7. - 8. 8. (11 dní) od 26 790 Kč 24 111 Kč
 • 8. 8. - 19. 8. (12 dní) od 28 190 Kč 25 371 Kč
 • 19. 8. - 29. 8. (11 dní) od 26 190 Kč 23 571 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Lefkáda, který patří k Jónským ostrovům ležícím u západního pobřeží Řecka a Peloponésu, do penzionu Golden Star. Penzion Golden Star s bazénem (leh…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
 • 8. 8. - 19. 8. (12 dní) od 33 090 Kč 29 781 Kč
 • 19. 8. - 29. 8. (11 dní) od 31 290 Kč 28 161 Kč
 • 29. 8. - 9. 9. (12 dní) od 29 790 Kč 26 811 Kč
https://www.melissatour.cz/plaz/719-pefkuliaPojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Lefkáda, který patří k Jónským ostrovům ležícím u západního pobřeží Řecka a Peloponésu, do hotelu Nefeli.
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
 • 29. 7. - 8. 8. (11 dní) od 21 590 Kč 19 863 Kč
 • 19. 8. - 29. 8. (11 dní) od 21 890 Kč 20 139 Kč
 • 23. 9. - 3. 10. (11 dní) od 20 190 Kč 18 575 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Lefkáda, který patří k Jónským ostrovům ležícím u západního pobřeží Řecka a Peloponésu, do hotelu Paradise Beach. Hotel Paradise Beach leží přímo u písčité pláže,…
Detail Zobrazit ubytování
Stravování: snídaně
 • 29. 7. - 8. 8. (11 dní) od 48 390 Kč 43 551 Kč
 • 8. 8. - 19. 8. (12 dní) od 51 890 Kč 46 701 Kč
 • 19. 8. - 29. 8. (11 dní) od 48 390 Kč 43 551 Kč
Pojeďte s námi v roce 2024 na dovolenou na ostrov Lefkáda, který patří k Jónským ostrovům ležícím u západního pobřeží Řecka a Peloponésu, do hotelu Porto Galini ****

Pláže

Letoviska

Výlety

Lodní výlet rodinného typu s návštěvou jeskyně Papanikolis (koupání), vesničky Spartohori na ostrově Meganisi, dále koupání a oběd (BBQ) na pláži Gerakas (cca 2.5 h), dále plavba kolem soukromých ostrovů Prigiponésie (Onassisův Scorpios). Plánované časy: odjezd 9.30h, návrat 17h Cena: EUR47.- (v ceně oběd-BBQ) Výlet s výkladem,…
Perfektní šance k vidění Papanikolaovi jeskyně, nacházející se na ostrově Meganisi, nádherných pláží ostrova Lefkada, perly jónského moře vesničky Fiskardo na ostrově Kefalonia, Oddyseovi Ithaky a ostrůvku Skorpios, který patřil řeckému multimilionáři Onnasissovi.
Celodenní výlet autobusem s programem: zastávka v hlavní městě Lefkas, klášter Faneromeni, letovisko Agios Nikitas, pláž Kathisma (koupání, cca 2 h), letovisko Vasiliki, rybářská vesnička Sivota. Plánované časy: odjezd 10h, návrat 17h Cena: EUR25.- výlet s výkladem, český průvodce po celý den.
Užijte si jedinečný lodní výlet a poznejte tak ostrůvky Kastos a Kalamos! Návštěva Papanikolaovi jeskyně a ostrůvku Skorpios. Oběd na lodi v ceně.
Lodní výlet na tři nejkrásnější pláže ostrova Lefkáda: Egremni, Porto Katsiki a Aggiofili. Den plný zábavy, slunce a koupání.

Zajímavé cíle

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.