showphoto

Výlet Autobusový okruh po Parosu a Antiparosu

Obrázky

Informace

Výlet začíná v hlavním městě ostrova Parikia v 9 hodin procházkou do starého města. Zde se nachází benátská pevnost ze 13. století a kostel sv. Konstantina a Eleni. Kostel se nachází na nejvyšším bodě Parikie. Následuje krátká procházka k nejatraktivnější památce na ostrově a zároveň do jedné z nejstarších památek v Řecku – kostela Panny Marie Ekatontapiliani – paní sto dveří.

Poté přejedeme autobusem do přístavu Punda, odkud se lodí přepravíme na ostrov Antiparos. Procházka po městečku, ruiny benátské pevnosti z 15. století. Poté se přesuneme zpět na Paros. Cesta pokračuje autobusem přes vesnice Alyki a Drios do krásného rybářského přístavu Piso Livadi. Zde bude volná chvíle na koupání a oběd.

S tradiční Kykladskou kulturou se setkáme opět opět při návštěvě vesnice Lefkes. Lefkes je malé městečko, které je na rozdíl od ostatních částí ostrova zelené a je z něj dech beroucí pohled do okolí a také na ostrov Naxos. Poté pokračujeme směrem k vesnici Marathi, kde jsou staré mramorové doly. Světově proslulá Venuše Milská byla vytesána právě z paroského mramoru.  Spousta mramoru byla rovněž dopravována na velice známou stavbu Akropole v Athénách.

V podvečerních hodinách přijedeme opět do Naoussy. Projdeme se po úzkých uličkách a prohlédneme si rybářský přístav. Prohlídka končí okolo 17. hodiny, kdy budete rozvezeni zpět do hotelu.

Cena: dospělý – 37 euro, děti – 20 euro

Více informací o dni konání a přesných časech výletu u delegátky.