DJI_0617

Penzion Valeta

Informace

Pojeďte s námi v roce 2026 na dovolenou na Ikárii, do letoviska Armenistis, která leží v Egejském moři, do Valeta Studios and Apartments***

Poloha penzionu
Valeta Studios and Apartments*** leží v klidné lokalitě obklopené zelení a krásnými květinami, mezi plážemi Armentistis  a Messakti. Jedná se o velmi dobře udržovaný komplex rozprostírající se na menším útesu s dechberoucími panoramatickými výhledy na moře, jenž klienti oceňují zejména  pro bohatou všudypřítomnou zeleň a skvělou polohu u pláží. Středisko Armenitis a malá rybářská vesnička Gialiskari jsou takřka na dosah a nabízejí dostatečné zázemí formou taveren, barů a obchůdků.

Vybavení penzionu
Penzion má k dispozici pouze 10 studií a apartmánů lišících se zejména svojí velikostí a polohou v rámci hotelu. Jde opravdu o menší rodinný penzion s úžasným výhledem na moře a neopakovatelnou poklidnou atmosférou, pro kterou je opakovaně vyhledáván mnohými návštěvníky.

Vybavení pokojů
Apartmány až pro 5 osob a studia pro 2 osoby jsou moderně a vkusně zařízené, s vlastním kuchyňským koutem se základním vybavením, klimatizací zdarma (ve většině studií), sociální zařízení se sprchou, fénem, TV, WI-FI připojením zdarma a balkonem či terasou a všechna s úžasným výhledem na moře.

Stravování: vlastní

Jednolůžkový pokoj na dotaz a zpětné potvrzení 

Výše pobytové taxy platné od 1.1.2024 v Řecku najdete zde .

Vzdálenost z letiště: Ikaros (letiště) – Armenistis 58km, Evdilos (přístav) - Armenistis 12km, Agios Kirikos – Armenistis  50km.

Předběžné časy letů naleznete v sekci ke stažení zde.

Pokud vám nevyhovují uvedené termíny, rádi pro vás připravíme individuální nabídku podle vašeho požadavku. V případě zájmu o jiný hotel, který není součástí naší standardní nabídky, vám ho také rádi zajistíme.

 

Parametry

  • Stravování: Bez stravy, možnost dokoupit
  • Typ ubytování: Penzion
  • Výhled na moře: ano
  • Wifi připojení: na pokoji
  • Trezor: není
  • Možnost zapůjčení motorového člunu: ne
  • Možnost potápění s instrukturem: ano
  • Možnost zapůjčení kola/koloběžky: ano
  • Turistika: ano
  • Klimatizace: zdarma
  • Vodní sporty na pláži: ne
  • Potápění: ano
  • Pláž: písčitá
  • Vstup do moře: pozvolný
  • S bazénem: ne
  • Vzdálenost od moře: 100 m
  • Vzdálenost od pláže: 100 m
Zobrazit mapu

Ostrov

 Ikaria je ostrov v oblasti Severního Egejského moře, v blízkosti ostrova Sámos.  Rozloha je kolem 250km²; délka pobřeží přibližně 160 km.  Má podlouhlý tvar, táhne se od severovýchodu k jihozápadu.  Ostrov je převážně hornatý, centrální pohoří se nazývá Atheras (nebo Pramnos) s nejvyšším vrcholem kolem 1041 metrů nad mořem.  Kromě hor jsou zde údolí, zelené svahy, ale i strmé skály a lesnaté oblasti. Vegetace je bohatá, příroda výrazná. Ostrov má také velké množství malých potoků, díky čemuž je „hodně“ zelený.  

Hlavním městem ostrova je Agios Kirikos, který se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova Ikaria, na úpatí pohoří Atheras. Dalšími důležitými místy na ostrově jsou Evdilos, Armenistis, Karavostamo a Therma se svými thermálními lázněmi.

Ostrov je osídlený už od neolitu (7000 př. n. l.), původně před-gréckými lidmi známými jako Pelasgové. V antice byl ostrov znám jako Ikaria či Icarus (Ikaros); pojmenování je spojeno s mýtem o Ikarovi, jenž spadl do moře v blízkosti tohoto ostrova.  Během dějin prošel různými nadvládami: Římané, Byzantinci, Osmanská říše.  V roce 1912 ostrov autonomně vyhlásil tzv. „Free State of Ikaria“ (Volný stát Ikaria), krátce před tím, než se stal součástí Řeckého království.

Dnes je Ikaria známá také díky konceptu tzv. Blue Zone – místa, kde lidé žijí výjimečně dlouho. Studie prokázaly, že obyvatelé mají nižší výskyt některých chronických nemocí, demence apod., což se připisuje kombinaci stravy, životního rytmu, sociálních vazeb, fyzické aktivity a přírodního prostředí.

Pokud hledáte ostrov, který vám nabídne krásnou přírodu, klidná místa bez davů turistů a krásné pláže, je tento ostrov pro vás. 

 

Recenze

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Fotografie od klientů

Pro nahrání fotografií do fotosoutěže se musíte přihlásit.